Skip to content

Fenobarbital w przypadku drgawek gorączkowych – wpływ na inteligencję i nawrót napadów ad 8

2 lata ago

260 words

Chociaż walproinian sodu może być skuteczny, 36, 37 może mieć rzadkie, ale potencjalnie poważne komplikacje medyczne.38 Karbamazepina39, 40 i fenytoina41 są najwyraźniej nieskuteczne. Można rozważyć przerywane leczenie innymi środkami, takimi jak diazepam podawany doustnie lub doodbytniczo .42 Nowe podejście należy ocenić pod kątem zarówno działań niepożądanych, jak i korzyści. Fenobarbital jest szeroko stosowanym lekiem w neurologii dziecięcej i jest podawany kobietom w ciąży, noworodkom i dzieciom w leczeniu zaburzeń padaczkowych i wielu innych wskazań.2 3 4 5, 43 W badaniu tym stwierdzono obniżenie sprawności poznawczej związanej z fenobarbitalem. , z oznakami niekorzystnej sytuacji, która przetrwała podawanie leku przez kilka miesięcy i nie wykazała korzyści wyrównawczych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez umowy (NO1-NS-2-2395 i NO1-NS-5-2376) z National Institute of Neurological Disorders and Stroke.
Jesteśmy wdzięczni Martha Erickson, Mary Voeller, RN, Lee Adelman, RN, Kay Frey, RN, Jerrold Milstein, MD, i Jerry Sells, MD, z University of Washington; do Mary Livingston, Gail Carter, Jack Panossian i Sylwii Edelstein z Narodowego Instytutu Neurologicznych Zaburzeń i Udaru; oraz członkom instytutu ds. monitorowania wydajności i bezpieczeństwa: dr Bennett Bertenthal, dr Sanford Cohen, dr John Freeman, dr Sally Shaywitz i dr Janet Wittes.
Author Affiliations
Od University of Washington School of Medicine, Seattle (JRF, SIS) oraz National Institute of Neurological Disorders and Stroke, Bethesda, Md. (YJL, DGH, JHE, KBN). Prośba o przedruk do Dr. Hirtza z Oddziału Neurologii Rozwojowej, Narodowego Instytutu Zaburzeń Neurologicznych i Udaru, Federal Bldg. Rm. 8C-02, Bethesda, MD 20892.

[więcej w: reasec, indometacyna, zwyrodnienie szkliste ]

0 thoughts on “Fenobarbital w przypadku drgawek gorączkowych – wpływ na inteligencję i nawrót napadów ad 8”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: siłownie zewnętrzne producent[…]