Skip to content

Podręcznik dermatologii dziecięcej ad

2 lata ago

348 words

Można oczekiwać, że podręcznik encyklopedyczny taki jak ten pokryje wszystko (spróbuj znaleźć inną kolorową fotografię granulozy rubra nasi u dziecka). Niemniej jednak liszaj płaski, który jest dość rzadki w dzieciństwie, jest omawiany na 10 stronach z 7 zdjęciami klinicznymi, jednak w żadnym przypadku nie przedstawiono zobrazowania zapalenia mięśnia sercowego enteropatii, a jedyne fotografie nabytego niedoboru cynku wykazują zaburzenie u starszego, niedożywionego dziecka, a nie u dziecka. u niemowląt, chociaż niedobór występuje częściej u niemowląt. Dyskusji o aplasia cutis congenita towarzyszy tylko jedna ilustracja. Istnieją również inne dziwne zaniedbania – na przykład brak wzmianki o łyżeczce jako leczeniu mięczak zakaźny. Ponadto organizacja książki jest niedoskonała. Na przykład, dlaczego łysienie plackowate jest bardzo częstym zaburzeniem, które zostało umieszczone w części dotyczącej różnych zaburzeń na końcu podręcznika.
Biorąc pod uwagę bogactwo informacji zawartych w dwóch tomach tego podręcznika, indeks mógłby również ulec poprawie. Na przykład, ziarniniak ropotwórczy nie jest wymieniony pod ziarniniakiem pyogennym , ale raczej pod ziarniakiem, ropnym i rzadko stosowanym terminem ziarniak pyogenum .
Są to problemy, z którymi redaktorzy podręcznika dla wielu osób niewątpliwie starają się przezwyciężyć w kolejnych wydaniach i jestem pewien, że będzie wiele wydań tej książki. Na pierwszy rzut oka i biorąc pod uwagę ogromne przedsięwzięcie, jakie pociąga za sobą taki podręcznik, wiele można pochwalić w podręczniku dermatologii dziecięcej.
Przy każdym podręczniku trzeba zapytać, kim będą jego czytelnicy. Ta książka będzie mile widziana i będzie dobrze używana w bibliotece każdego oddziału dermatologicznego lub pediatrycznego. Cena prawdopodobnie ograniczy indywidualnych nabywców, oprócz dermatologów pediatrycznych, do innych dermatologów, którzy są szczególnie zainteresowani zaburzeniami dziecięcymi i pediatrami ze szczególnym uwzględnieniem choroby śluzówkowo-skórnej.
Dr n. Med. Seth J. Orlow
New York University School of Medicine, Nowy Jork, NY 10016

[więcej w: kolonografia tk, rola cholesterolu, zapalenie tkanki podskórnej wędrujący ]
[przypisy: zapalenie tkanki podskórnej wędrujący, zapalenie tkanki podskórnej, immunogenność ]

0 thoughts on “Podręcznik dermatologii dziecięcej ad”