Skip to content

Stowarzyszenie hipokaliemii, aldosteronizmu i torbieli nerek cd

2 lata ago

513 words

Nie przyjmował leków przeciwnadciśnieniowych, a jego ciśnienie krwi wynosiło 175/110 mmHg. Wyniki jego badań laboratoryjnych później i później przedstawiono w Tabeli 1. Wydalanie glukokortykoidu w moczu było prawidłowe. Nefrotomografia bolusa wykazała liczne torbiele zniekształcające system gromadzenia w obu nerkach i masę w prawym nadnerczu. CT brzucha potwierdziło obecność 2 cm prawej masy nadnerczy i wielu dwustronnych cyst, głównie w obszarach rdzeniastych obu nerek (ryc. 1a i 1b). Nie znaleziono dowodów na policystyczną chorobę nerek u innych członków jego rodziny. W trakcie operacji usunięto gruczolaka prawego nadnercza o wymiarach 2,3 x 2,2 x 1,5 cm. Dwa miesiące później ciśnienie krwi pacjenta wynosiło 125/90 mm Hg. Wrócił do oceny cztery lata później, w którym to czasie przyjmował od 10 do 12 tabletek zobojętniających kwas (węglan wapnia, Tums) codziennie na niestrawność. Jego ciśnienie krwi wynosiło 160/110 mm Hg. CT brzucha ujawniła wielokrotne zwapnienia miąższu różnej wielkości w obszarach rdzeniastych obu nerek i wielu bliznach miąższowych w obu nerkach (ryc. 1c). Po dożylnym podaniu środka kontrastowego (ryc. 1d), tomografia komputerowa ujawniła torbiel w górnym biegunie i kilka małych torbieli w dolnym biegunie prawej nerki oraz w połowie lewej nerki. W porównaniu z tomografem komputerowym uzyskanym w 1982 r., Najnowsze badanie wykazało, że liczba i wielkość torbieli rdzeniastych była znacznie zmniejszona. Tabletki zobojętniające sok żołądkowy przerwano i rozpoczęto leczenie nifedypiną z nadciśnieniem.
Okazało się, że pacjentka 2 cierpiała na nadciśnienie tętnicze w 1957 roku w wieku 29 lat. Następnie przyjmowała wiele różnych leków przeciwnadciśnieniowych, w tym tiazydy, ale jej ciśnienie krwi nigdy nie było dobrze kontrolowane. W 1974 r. Zaczęła czuć się słabo podczas chodzenia lub wchodzenia po schodach. Jej wartość potasu w osoczu była podobno bardzo niska. Terapia tiazydowa została przerwana i została hospitalizowana w celu zastąpienia pozajelitowego potasu.
Przyszła do naszej instytucji w maju 1974 roku. W tym czasie jej ciśnienie krwi wynosiło 210/130 mm Hg. Wartości laboratoryjne przedstawiono w Tabeli 1. Jej poziom wapnia w surowicy wynosił 2,7 mmol na litr, a jej poziom parathormonu w surowicy wynosił 190 ml-eq na litr (normalny, .50). Urografia wydalnicza ujawniła liczne obustronne kamienie nerkowe w wierzchołkach brodawkowatych i obustronnych torbieli miąższu. Dożylna nefrotomografia bolusa potwierdziła obecność obustronnych torbieli i ujawniła lewą masę nadnerczy. W trakcie operacji usunięto gruczolaka lewego nadnercza o wymiarach 3,0 na 2,5 na 2,5 cm. Dwa tygodnie później usunięto lewy gruczolak przytarczyc.
Po rocznej ocenie pacjentki ciśnienie krwi wynosiło 165/110 mm Hg. Urografia wydalnicza ujawniła zmniejszenie wielkości nerek i co najmniej jednej z cyst. Dwustronna selektywna angiografia nerkowa potwierdziła obecność obustronnych cyst. Wiele torbieli znajdowało się w obszarach rdzeniastych i wiązało się z rozszczepieniem łukowatych naczyń. Ze względu na liczne obustronne torbiele nerek, rozważano rozpoznanie zespołu policystycznych chorób nerek. Badania przesiewowe u rodzin nie ujawniły innych członków rodziny z torbielami nerkowymi
[podobne: reasec, immunogenność, dentysta tłuszcz ]

0 thoughts on “Stowarzyszenie hipokaliemii, aldosteronizmu i torbieli nerek cd”