Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/landb.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Sexing The Body: polityka płci i budowa seksualności ad – Centrum medyczne Land
Skip to content

Sexing The Body: polityka płci i budowa seksualności ad

2 lata ago

338 words

Uważa Plażę za otwartą na ideę zachowań seksualnych jako continuum, w którym normalni mężczyźni czasami zachowują się jak kobiety i na odwrót. Dla niej Beach miała niezależną, jasną wizję widzenia różnorodności, gdy społeczeństwo szukało dychotomii. Fausto-Sterling nie jest radykalnym konstruktorem społecznym. Wielokrotnie podkreśla, że natura ma wpływ na wynik eksperymentów – jak można się spodziewać po genetyku i profesorze biologii. Jest jednak przekonująca, pokazując, w jaki sposób środowisko naukowe naukowców często wpływa na ich konceptualizację wyników, nazywanie ich odkryciami i decyzje dotyczące eksperymentów, które należy wykonać. Fausto-Sterling nie przewyższa retoryki. Jasne jest, że nie zgadza się z niektórymi pisarzami, a ona bez zastrzeżeń deklaruje swoje nadzieje na naszą polityczną przyszłość. Omawiając różnice płci w stosunku do ludzkiego mózgu, wybiera ona spłycone ciało modzelowate. W 1982 r. Odnotowano, że ciało modzelowskie różni się między mężczyznami i kobietami, ale lawina późniejszych badań przekonała badaczy w tej dziedzinie, że nie ma żadnej płciowej różnicy w tej strukturze mózgu lub tylko bardzo subtelny, trudny do zlokalizowania różnica. To, co dla Fausto-Sterlinga jest sprawą potępienia badań nad różnicami między płciami ludzkimi, równie łatwo można uznać za potwierdzenie procesu naukowego.
Jednak Fausto-Sterling stara się przedstawić co najmniej dwie strony każdej historii i nigdy nie zawodzi w inteligencji i dobrych intencjach innych, nawet jeśli z perspektywy czasu popełnili straszliwe błędy. Ponieważ lekarze, naukowcy i inni obywatele wciąż zbierają pomysły na temat mężczyzn i kobiet oraz chłopców i dziewcząt w tym nowym wieku, uważna i wnikliwa książka Fausto-Sterling daje nam możliwość kwestionowania wcześniejszych założeń i marzenia o nowych sformułowaniach prawie tak radykalne, jak zezwalanie kobietom na głosowanie.
S. Marc Breedlove, Ph.D.
University of California, Berkeley, CA 94720-1650

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: zrosty opłucnowe, zwyrodnienie szkliste, zwężenie krtani ]
[hasła pokrewne: reasec, doksorubicyna, indometacyna ]

0 thoughts on “Sexing The Body: polityka płci i budowa seksualności ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dobry dietetyk warszawa[…]