Skip to content

Syndrom Munchausena przez nadużycie prochowe: praktyczne podejście ad

2 lata ago

261 words

Być może najbardziej interesującym ze wszystkich jest to, co rodzice zyskują na wyjątkowych dzieciach: osiągnięcia przez pełnomocnika. Temat zaburzeń psychiatrycznych i historii sprawców jest widoczny w całej książce. Wielu sprawców ma w przeszłości historię nadużyć. Rodzice, którzy dopuszczają się najcięższych form przemocy fizycznej na najmłodszych dzieciach, będą systematycznie poddawani znacznym nieprawidłowościom osobowości. Ustawienia pediatryczne stanowią znakomitą okazję do pokazania trudności najbardziej zaniepokojonych rodziców. Są to rodzice, którzy są najtrudniej zidentyfikować i najprawdopodobniej zaakceptują zaawansowane technologicznie rozwiązania problemów nieorganicznych. Istnieją wyraźne niebezpieczeństwa związane z syndromem Munchausena przez pełnomocnika w świecie subspecjalizacji pediatrycznej.
Ta książka omawia proces ochrony dziecka tylko w kontekście brytyjskim. Omówienie procesów stosowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz porównanie tych podejść byłoby pomocne dla lekarzy zajmujących się tą trudną chorobą. Część dotycząca oceny ryzyka opiera się w dużej mierze na analizie psychiatrycznej i obserwacji dziecka i rodzica. Niewiele pracowało nad oceną nieodłącznego ryzyka tego stanu, które z pewnymi przejawami, takimi jak uduszenie nieprzypadkowe, jest bardzo poważne.
Wszyscy praktykujący, którzy spotykają się z syndromem sztucznej choroby, uważają go za trudny stan, który rzuca wyzwanie relacji lekarz-pacjent. Ta książka oferuje wiele ważnych wiadomości dla pediatrów specjalistycznych i ogólnych. Bardziej międzynarodowa perspektywa byłaby pomocna.
Jonathan R. Sibert, MD
University of Wales College of Medicine, Penarth CF64 2XX, Wielka Brytania

[hasła pokrewne: kolonografia tk, alendronian, lekoklar forte opinie ]
[więcej w: chloropikryna, zwyrodnienie szkliste, alendronian ]

0 thoughts on “Syndrom Munchausena przez nadużycie prochowe: praktyczne podejście ad”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: badania mikrobiologiczne[…]