Skip to content

Transdermalne leczenie testosteronem u kobiet z zaburzeniami funkcji seksualnej po odcewianiu ad 6

2 lata ago

527 words

Średnia (. SD) Wyniki w ogólnym indeksie dobrego samopoczucia psychicznego. Średnia złożona punktacja na wskaźniku dobrego samopoczucia psychicznego wynosiła 78 . 15 na linii podstawowej i wzrosła o . 14 podczas leczenia placebo, 2 . 14 podczas leczenia 150 .g testosteronu na dzień i 5 . 14 podczas leczenia 300 .g testosteronu na dzień (P = 0,04 dla porównania z placebo) (Tabela 4). Występowały również wzrosty z leczeniem testosteronem (wskazującym na poprawę nastroju) na witalność, pozytywne samopoczucie, obniżony nastrój i podskale lękowe, które były znaczące przy dawce testosteronu wynoszącej 300 .g na dzień dla pozytywnego samopoczucia i obniżony nastrój (P = 0,04 i P = 0,03 dla odpowiednich porównań z placebo). Przeprowadzono analizę post hoc wpływu wieku na wyniki w Krótkim Indeksie czynności seksualnych u kobiet, porównując podgrupy kobiet poniżej mediany wieku 48 lat (31 kobiet) z osobami w wieku 48 lat lub starszych (34 kobiety). W przypadku linii podstawowej średni wynik kompozytowy wynosił 50 . 28% u młodszych kobiet i 53 . 27% u starszych kobiet. Podczas leczenia placebo wynik złożony wzrósł do 80 . 42 procent u młodszych kobiet i nie było dalszej poprawy podczas leczenia testosteronem. U starszych kobiet wynik złożony wzrósł do 63 . 36 procent podczas leczenia placebo, 76 . 37 procent podczas leczenia 150 .g testosteronu na dzień (P = 0,03 dla porównania z placebo) i 81 . 38 procent podczas leczenia 300 .g testosteronu na dzień (P = 0,003 dla porównania z placebo). Stężenia testosteronu bez surowicy były podobne w punkcie wyjściowym i podczas leczenia w obu podgrupach.
Bezpieczeństwo
Tabela 5. Tabela 5. Średnie (. SD) pomiary kliniczne i biochemiczne na linii podstawowej i podczas leczenia plastrem przezskórnym testosteronem. Wyniki hirsutyzmu i trądziku nie zmieniły się znacząco podczas leczenia (Tabela 5). Średnia szybkość depilacji twarzy nieznacznie wzrosła podczas leczenia 300 .g testosteronu na dzień. Częstotliwość umiarkowanych lub ciężkich uderzeń gorących wynosiła średnio dwa razy w tygodniu na linii podstawowej i nie była zależna od leczenia testosteronem. Układy transdermalne były dobrze tolerowane, a tylko jedna kobieta wycofywała się z powodu reakcji skórnej spowodowanej przez plastry placebo. Podczas badania wystąpiło pięć poważnych zdarzeń niepożądanych. Cztery z tych zdarzeń (ostry ból brzucha, angioplastyka, operacja jelit i epizod wazowagalny) zostały uznane za niezwiązane z leczeniem; jeden (depresja u kobiety podczas leczenia placebo) został uznany za prawdopodobnie powiązany. Działania niepożądane związane z leczeniem spowodowały, że cztery kobiety wycofały się z badania (dwie osoby, które zaczęły odczuwać lęk lub pobudzenie podczas przyjmowania testosteronu, pacjentka, u której wystąpił nawrót na różowym sutku podczas przyjmowania testosteronu, oraz jedna z reakcją w miejscu podania). Przezskórne leczenie testosteronem nie miało znaczącego wpływu na stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości, cholesterolu lipoprotein o małej gęstości, triglicerydów lub glukozy na czczo lub insuliny na czczo; liczba krwinek; lub wyniki testów czynności wątroby (Tabela 5).
Dyskusja
Kobiety w tym badaniu nie miały produkcji androgenu jajnika i dlatego charakteryzowały się niskim stężeniem w surowicy wolnego i dostępnego biologicznie testosteronu w linii podstawowej.
[podobne: badanie emg zielona góra, miesien krawiecki, zrosty opłucnowe ]
[więcej w: dentysta tłuszcz, lekoklar forte opinie, telfexo cena ]

0 thoughts on “Transdermalne leczenie testosteronem u kobiet z zaburzeniami funkcji seksualnej po odcewianiu ad 6”

  1. Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

  2. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ginekologia estetyczna warszawa[…]